4 Temmuz 2012 Çarşamba

Hamilelikte kullandığım bakım ürünleri

Öncelikle sülfat ve paraben içermeyen bir şampuana geçiş yaparak başladım. İlk tercihim Organix'in Nar & Yeşil Çay Özlü Canlandırıcı şampuanıydı fakat bir süre sonra yoğun meyve kokusu beni rahatsız etmeye başladı ben de bir süre araştırdıktan sonra Avalon Organics'in %70 oraninda organik içerikli Limon Özlü şampuanına ve aynı serinin duş jeline geçtim. Limon kokusunu oldum olası sevmişimdir zaten, hem kokusu rahatsız etmiyor, hem de saçım rahat açılıyor, standart şampuanlardaki gibi deli gibi köpürmesini beklemiyoruz tabi ki...

Vücudum için  Chicco Mamma Donna spf 30 güneş kremini kullanıyorum, gayet memnunum.  Hamilelerin kullanımına yönelik bir ürün olduğu için ve hamilelik dönemi boyunca, güneş ışığına maruz kalmış ciltte ortaya çıkan kahverengi lekelerin oluşumunun önlenmesini sağlama iddiasında olduğu için bu ürünü tercih ettim.

Yüzüm içinse Bella B Glowing kullanıyorum. Bella B'nin tüm ürünleri hamilelerin kullanımına yönelik. Ayrıca, Amerika'da doktorların hamilelere en çok tavsiye ettiği ürünlermiş. Türkiye fiyatları yurtdışına göre bayaa yüksek ama naapalım... Krem 25 SPF'li, paraben, petrol türevleri, lanolin, yapay koruyucular ve zararlı kimyasallar içermediği gibi özellikle gebelik maskesi denilen hadiseye karşı önleyici hem de güneş ve yaşlanmaya bağlı lekeler için beyazlatıcı bir ürün. Bu ürünle ilgili tek şikayetim yağlı cildimin kremi kolay kolay emmemesi, parlama yapması ve dışarı çıktığımda terle beraber şıpır şıpır damlaması, o yüzden bulduğum çözüm evden çıkmadan en az bi 20 dk önce kremi sürmek...Leke ve gebelik maskesini bir kenara bırakırsak aslında favori güneş koruyucum Avene Cleanance Solaire SPF 30, kesinlikle yağlı bir hisssiyat bırakmıyor, hemen emiliyor. Paraben içermediği gibi benimki gibi akne eğilimli hassas ciltler için uygun bir ürün.


Akne problemim 15-16. haftada coşmuştu hormonlardan dolayı sanırım ama şu an pek bişi kalmadı. Sabah akşam Bella B Foaming Face Wash yüz yıkama jeli ile yıkıyorum yüzümü. Çok hafif yapılı, hafif kokulu, hamilelik ve emzirme döneminde güvenle kullanılabilecek bir ürün bu... Ayrıca hamilelik döneminde kullanılmaması önerilen Benzoil Peroxide, Alpha Hydroxy Acid ve Salycitic Acid gibi maddeler içermiyor.


Gelelim bütün hamişlerin korkulu rüyası karın çatlaklarına...Çatlak kremlerini çok araştırdım pek çok kişinin önerisinin Lierac Phytolastil jel olmasına ramen ben bu konuda Cosmeticdatabase'e güvendim çünkü Earth mama & Angel baby ürünleri Cosmeticdatabase tarafından sıfır toksin içeren en güvenilir anne ve bebek ürünleri olarak onaylanmıştı. (Eğer siz de satın alacağınız kozmetik ve bakım ürünlerinin içeriklerinin ne kadar güvenilir olduğu öğrenmek isterseniz şu adresteki arama çubuğuna ürünün adını yazıp bakın mutlaka, içinde ne kadar zararlı, kanserojen madde varsa görebilirsiniz, bir çok ürünü değerlendirip zarar derecesini belirlemişler...) Earth Mama Body Butter %86 organik içerikli bir losyon, hafif, portakal çiçeğine benzer bir kokusu var ama ne yazık ki bir süre sonra bu koku da beni hafiften rahatsız etmeye başladı ve 120 ml'yi bir ayda neredeyse bitirdim diyebilirim. Ben de yine Bella B'ye yöneldim ve bingo! Bella B Tummy Honey Butter tam aradığım ürünmüş, hem butter formunda olduğu için daha uzun süre kullanacağımı zannnediyorum, hem de diğer ürünlerinde olduğu gibi çok hafif, harika bal özlü  bir kokusu var...Sabah akşam karın, kalça ve gögüslerimde kullanıyorum, şiddetle tavsiye ederim... Bal, Shea Yağı, Mango Yağı, Kakao Yağı ve Jojoba Yağı ağırlıklı, çoğunlukla organik içerikli bir ürün, cildin gerilmesi ile oluşan kaşıntıları önlemeye yardımcı oluyor ve tabi ki paraben ve zararlı kimyasallar içermiyor.

Yine organik içerikli, alkolsüz Focal isimli bir deodorant kullanıyorum ama uzakdoğu seyahatimde aldığım için Türkiye'de satışı yok maalesef ama doğal ürünler satan pek çok sitede organik içerikli deodorant ve roll-onları bulabilirsiniz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder